Windows.old Klasör’ü Nasıl Silinir?

Bu yazımızda Windows.old klasörü nasıl silinir bunu anlatacağım.Windows.old klasör’ü C:\ ‘nin altında bulunur ve genelde 15 GB ortalamasıyla yer kaplar. Bu alan SSD disklerde yer kısıtı olduğundan problem yaratır. Boşu boşuna 15 gb alanı kullanamaz duruma gelirsiniz.Windows.old klasörünü direk ” Sil ” diyerek silemeyiz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilir ya da diğer yazımızda belirttiğimiz gibi Unlocker‘la silebilirsiniz. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.Windows üzerinden programla uğraşmadan windows.old klasörünü nasıl sileriz, görelim.


Bilgisayarım’ın içinde windows.old klasörü neredeyse, üst dizinine sağ tıklayıp özellikler’i açın. ( Örn. Benim bilgisayarımda windows.old klasör’ü C: dizininin içindedir. Ben C’ye sağ tıklayıp özellikler’i açıyorum)

Windows.old Klasör'ü Nasıl Silinir?
Bu ekran üzerinde ” Diski Temizle ” ye tıklıyoruz.

Windows.old Klasör'ü Nasıl Silinir?
Diski temizle’yi seçtikten sonra bu resimdeki ekran açılacak ve burada ” Önceki windows yüklemesi” seçeneğinin tikini işaretlememiz gerekecektir.

İşaretleme işlemini yaptıktan sonra tamam’a basalım. Bir tane daha uyarı alacağız, bu uyarıyı onaylayıp devam edelim.

Daha sonra bir yükleme ekranı gelecek, bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde windows.old klasörünün silinmiş olduğunu göreceksiniz.

İlyas Halatcı hakkında 71 makale
1996 İstanbul doğumluyum. Şu an bir özel bir firmada Helpdesk Uzmanı olarak görev yapıyorum. Bilgisayarda yaşadığım sorunları paylaşabileceğim bir platform olsun istemiştim, şu anda buradayım :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*