«
Sony Vegas Pro - Vegas Pro Has Stopped Working

Video editi yapmak için kullanılan programlar arasında yer alan Sony Vegas pro, çok yönlü olmasının yanı sıra, her geçen gün güncellenen sistemiyle birbirinden farklı yenilikleri de beraberinde getirmektedir. Genellikle film çekimi veya profesyonel video çekimi için kullanılan, aynı zamanda fotoğraf düzenlemesine de olanak sağlayan profesyonel bir program türüdür. Sistem içerisinde birbirinden farklı efektler bulunur. Program kullanımı, amatör çekimler yapanlar ve daha önce iyi bir edit programı kullanmayanlar için zor olsa da, internet üzerinde yer alan çeşitli eğitim videoları ile kullanım koşullarını öğrenmek mümkün olacaktır. Peki Sony Vegas pro Vegas Pro Has Stopped Working hatalarının çözümü ne? Programın yeni çıkan sürümündeki aşırı kasma probleminin üstesinden gelmek için neler yapılması gerekiyor?

Profesyonel edit yapacak olan kişilerin Sony Vegas Pro gibi çok donanımlı bir programdan memnun kalmamalar olası değildir. Ancak bu programı kullanabilmek için bilgisayar Ram’inin yüksek olması şarttır. Aksi takdirde hem eski sürümde hem de yeni sürüm yüklemelerinde kasma probleminin yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki Ram’i yüksek olan ve kaliteli bir bilgisayarda programı son derece rahatça kullanmak mümkündür. Ram’i düşük olan bilgisayarlara da Sony Vegas Pro kurulumu yapılabilir. Küçük kasma problemleri dışında, herhangi bir sorun yaşanma durumu söz konusu değildir. Genellikle kısa intro, kısa film, reklam ve de Youtube videoları hazırlamak için kullanılan Sony Vegas Pro menülerinin kolayca ulaşılabilir ve anlaşılır olması nedeniyle, kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eder hale gelmiştir. Özellikle de son zamanlarda Sony Vegas Pro introlarının bir çoğunu hazır olarak indirerek, kullanmak da mümkün hale gelmiştir. Fakat indirilen içerikleri programın kendisi ile açmak zorundasınız. Ancak bu şekilde intro üzerinde küçük değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz. Vegas Pro Has Stopped Working hatasını nasıl çözerim konusu da son zamanlarda kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri haline gelmiştir. Basit bir kaç adımla programda meydana gelebilecek tüm sorunları gidermek ve kolay kullanım sağlamak kaçınılmaz olacaktır.

Vegas Pro Has Stopped Working Hatası Nasıl Giderilir?

Sony Vegas Pro programını kullananların en sık yaşadığı sorunlardan biri de şüphesiz ki Vega Pro Has Stopped Working hatasıdır. Windows sorunları arasında yer alan bu proble mi çözmek için ilk aşamada bilgisayarınızın Mouse’u ile sağ tıklayarak yönet seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Açılan yeni ekranda karşınıza çıkacak olan aygıt yöneticisine giriş yaptıktan sonra, görüntü bağdaştırıcılarına giriş yapmalısınız. Bir alt menüde İntel Ht Graphics seçeneği yer almaktadır. İntel ht Graphics’i devre dışı bırakacak Vegas Pro Has Stopped Working hatasını tamamen ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır.  Sony Vegas Pro’da meydana gelen problemlerin büyük bir kısmının üstesinden bu teknik ile gelmeniz mümkündür.

Vegas Pro hakkında merak edilenler elbette sadece bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Çünkü program hem çok profesyonel hem de kullanım açısından diğer edit programlarına göre daha pratiktir. Programı daha aktif ve daha akıcı bir şekilde kullanmak için, program için özel olarak dizayn edilmiş nasıl yapılır videolarının izlenmesi yeterli olacaktır. Programı tamamen çözdüğünüzde video ve fotoğraflarınıza özel efektler ve yazılar ekleyebilecek, dilediğiniz dakikalarda videolarınızı yavaşlatıp, hızlandırabileceksiniz. Aynı zamanda çoklu menü seçeneğinden, programın yeni sürümüne eklenen bir çok efekte göz atmak da mümkündür. Sony Vegas Pro’da diğer edit programlarına göre videoyu yakınlaştırma, ters çevirme, istenilen boyuta getirme, asimetrik ve modern geçişler ekleme, aynı anda bir çok işlemi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanları bulunur. Programın en çok sevilen özelliği ise avı, dv, swf, mpeg ve mpeg 2 gibi formatları da çalıştırabilme özelliğinin bulunuyor olmasıdır.

Bir Cevap Yaz

İlyas Halatcı Hakkında

avatar

İlyas Halatcı

1996 İstanbul doğumluyum. Şu an bir özel bir firmada Helpdesk Uzmanı olarak görev yapıyorum. Bilgisayarda yaşadığım sorunları paylaşabileceğim bir platform olsun istemiştim, şu anda buradayım :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *