Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor

  08-Office    18 Şubat 2019
Yorum Yok

IMAP yapılandırılmış hesabınızı test etmeye çalıştığınızda ‘ Gelen posta sunucusunda oturum açın (IMAP): Sunucuya güvenli bir bağlantı kurulamıyor ‘ hata mesajı görüntüleniyor. Bu hataya, üçüncü taraf virüsten koruma kısıtlamalarınız, Windows Kayıt Defteri’ndeki şifrelerin veya protokollerin değiştirilmesi dahil olmak üzere birçok şey neden olabilir. Hesabınızı bir Exchange Hesabı kullanmak yerine IMAP olarak yapılandırmaya çalıştığınızda, bazen size bu tür e-postaları almanızı önleyecek.

Outlook'ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor

Giden ayarlar çalışıyor gibi görünüyor, ancak gelen yapılandırma söz konusu hata mesajını veriyor. Kullanıcıların çoğu, POP3 veya IMAP kullanmaktan hoşlanıyor, çünkü onlara daha fazla kontrol sunuyor ve sistemlerinde saklanıyormuş gibi e-posta iletilerini kolayca değiştirebiliyorlar. Bununla birlikte, aşağıda verilen çözümlerden geçerek sorununuzu tecrit edebilirsiniz.

Microsoft Outlook’ta ‘Sunucu ile Güvenli Bir Bağlantı Kurulamıyor’ Hata Neden Ortaya Çıkar?Hata mesajının önerdiği gibi, IMAP ayarlarıyla veya sisteminizdeki gönderilen istekleri durduran herhangi bir üçüncü taraf yazılımıyla ilgili bir sorun nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.

  • Üçüncü Taraf Antivirüs: Dışarıdaki antivirüslerin çoğu, genellikle bu tür istekleri engelleyen internet güvenliği sunan. Bu gibi durumlarda, kullandığınız sunucuyu beyaz listeye almanız gerekir.
  • Yanlış IMAP Yapılandırması: Bazı durumlarda, hata IMAP’ın yanlış yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu genellikle yanlış bağlantı noktalarının veya şifreleme türlerinin kullanılmasını içerir.

2. Çözüm: IMAP Ayarlarını iki kez kontrol edin

Bu sorun, IMAP’ın geçersiz ayarları nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda, sağladığınız bağlantı noktası yanlıştır veya seçtiğiniz şifreleme türü desteklenmez. Böyle bir durumda, girdiğiniz ayarların doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Bağlantı noktasının, genellikle şifreleme SSL / TSL türünde 993 olan IMAP için doğru bağlantı noktasına uyduğundan emin olun .

Outlook'ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor

32 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.