Firefox’da Update’i Kapatmak

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Firefox, tıpkı diğer tarayıcıların çoğunda olduğu gibi, yerleşik bir otomatik güncelleme motoru ile birlikte gelir; bu nedenle, Mozilla yeni bir versiyon ortaya koyduğunda, otomatik olarak indirilip kullanıcı tarafından az bir çabayla yüklenebilir.

Ancak, tarayıcıların önceki sürümlerinde kullanıcıların tarayıcı güncellemelerini engellemelerine izin verilirken, bu Firefox 63’te artık geçerli değildir ve yeni sürümler otomatik olarak indirilir.

Neyse ki, Firefox güncellemelerini engellemek mümkündür, Windows kayıt defteri üzerinde ufak bir değişiklik ile bunu sağlayabiliriz.

Yönetici olarak giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk şey Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni başlatmaktır. Bunu yapmak için, sadece yazın regedit içinde Windows tuşu + R veya Başlat menüsünde ve butonu tıklayın. Aşağıdaki yola gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Mozilla\Firefox

Eğer Policies ‘in altında Mozilla ve Firefox girdileri yoksa, elle oluşturmamız gerekecek.

Policies’in üstüne tıkladıktan sonra Yeni – Key diyerek Mozilla, Mozillaya tıklayarak Firefox dizinlerini oluşturuyoruz.

Firefox dizinin içinde sağ tıklayıp Yeni -> DWORD (32-bit) -> DisableAppUpdate ismi ile oluşturalım.

Değeri 0 olarak ayarlarsak, Update almayacak,

Değeri 1 olarak ayarlarsak, Update alacaktır.

İlyas Halatcı hakkında 71 makale
1996 İstanbul doğumluyum. Şu an bir özel bir firmada Helpdesk Uzmanı olarak görev yapıyorum. Bilgisayarda yaşadığım sorunları paylaşabileceğim bir platform olsun istemiştim, şu anda buradayım :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*