Bilgisayar WiFi’a Bağlanmıyor

Bilgisayarımda WiFi Çalışmıyor
Bilgisayarımda WiFi Çalışmıyor

Bilgisayarınızın WiFi’a bağlı çalışırken bir anda ya da bilgisayarınızı açtıktan sonra çalışmadığınızı görmeniz mümkün. Bu sıkça olmasa da Windows 10’da karşılaşılan windows sorunları arasında yer alıyor.

Peki WiFi’a bağlanmama sorununun çözümü nedir?

Bilgisayarım WiFi’a bağlanmıyorsa ne yapabilirim?

 

Öncelikle burada kontrol etmemiz gereken ilk adım (komik olacak) WiFi’ın açık olup olmadığı. Genelde FN Tuş kombinasyonu ile kapatıp açılabiliyor. Ya da bilgisayarınızın touchpad alanının altında bir tuş olacaktır.

 

Eğer WiFi açık ve hala çalışmıyorsa 2. Aşama olarak Driver’larınızı kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Burada yaşanılan sorunun kaynağı; Windows güncelleştirme almış ve WiFi driver’ınızı güncellememiş olabilir. Bu sebeple sizin de WiFi driverınızı güncel tutmanız bu aşamada çok önemlidir.

 

Bilgisayarınızı internet kablosu ile bağlayıp internetten güncel driver’ları indirebilirsiniz. Eğer ben çok fazla anlamam bu işlerden diyorsanız bunun için otomatik sizi uğraştırmadan bu işi yapan bir program var.

 

Driver’ı otomatik olarak nasıl yapabilirim?

 

Drp.su (Driverpack Solution) sitesi üzerinden Tüm Gerekli Sürücüleri Yükleyin butonuna basarak driver’ı yapacağınız 6 MB’lık bir exe indirin ve çalıştırın.

 

Bu aşamadan sonra ben seçmek istemiyorum, tüm driverlarım güncel olsun derseniz ana ekranda gelen “ Otomatik Olarak Yükle “ seçeneğini seçip kurulumu tamamlayabilirsiniz.

 

WiFi’ın açık olduğundan eminim, driverları da yaptım ama yine de WiFi çalışmıyor?

 

Wifi açık, driverlar tamam! Ama yine de bağlantı kuramıyorum sonucuna ulaştıysanız aşağıdaki adım nasıl çözerim sorunuzun cevabı olacaktır.

CMD komut satırı’nı yönetici olarak açın ( Başlat ‘a CMD yazarak bulabilirsiniz).

Açılan ekran üzerine “ netsh winsock reset “ yazın ve enter’a basın.

 

 

Bu işlemlerden sonra sorun çözülmüş olacaktır.

 

 

 

İlyas Halatcı hakkında 75 makale
1996 İstanbul doğumluyum. Şu an bir özel bir firmada Helpdesk Uzmanı olarak görev yapıyorum. Bilgisayarda yaşadığım sorunları paylaşabileceğim bir platform olsun istemiştim, şu anda buradayım :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*